İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
18°C / 5°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
15°C / 15°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
Açlık grevine destek olanlara operasyon: 14 gözaltı
Açlık grevine destek olanlara operasyon: 14 gözaltı
Van’da süresiz açlık grevine destek olan ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yaptığı değerlendirilen 14 kadın gözaltına alındı. VAN (İHA) – Van’da süresiz açlık grevine destek olan ve PKK/KCK silahlı...
12 Aralık 2018 11:35
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Bahçesaraysesi

Van’da süresiz açlık grevine destek olan ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yaptığı değerlendirilen 14 kadın gözaltına alındı.

VAN (İHA) – Van’da süresiz açlık grevine destek olan ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yaptığı değerlendirilen 14 kadın gözaltına alındı.

VAN’DA SÜRESİZ AÇLIK GREVİNE DESTEK OLAN VE PKK/KCK SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPTIĞI DEĞERLENDİRİLEN 14 KADIN GÖZALTINA ALINDI. (MEHMET SALİH AKKUŞ/VAN-İHA)

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, tutuklu bulunan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün sözde lideri Abdullah Öcalan’a sözde uygulanan tecridi protesto etmek amacıyla başlatılan süresiz açlık grevine destek olan ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. HDP Van İl Başkanlığına düzenlenen operasyonda toplam 14 şüpheli kadın gözaltına alınırken; şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında ise çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa