İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
13°C / 6°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
6°C / 6°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
13°C / 13°C
Bahçesaraysesi

Bahçesaraysesi
 • Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını inceledi
  Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını incel
 • Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
  Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
 • 130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
  130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
 • Evinde tonlarca taş biriktirdi
  Evinde tonlarca taş biriktirdi
 • 3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
  3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
 • Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
  Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
 • Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
  Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
 • Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
  Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
 • Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
  Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
 • Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
  Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mehmet Yasin Eriş, “Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması Sınavının (TIMSS)” yapılacağı Van’ın dört ilçesindeki okulları ziyaret etti. Ziyaretinde okulların...
30 Mart 2019 11:37
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Bahçesaraysesi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mehmet Yasin Eriş, “Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması Sınavının (TIMSS)” yapılacağı Van’ın dört ilçesindeki okulları ziyaret etti. 
Ziyaretinde okulların 5 ve 8. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Daire Başkanı Mehmet Yasin Eriş, sınavın önemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. TIMSS 2019 sınavının Türkiye’de 4 yılda bir uygulandığını belirten Eriş, öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik dört yılda bir yapılan TIMSS 2019 sınavının Türkiye’de 60 ilde toplamda 217 okulun katılımı ile nisan ayı içerisinde düzenleneceğini söyledi.
TIMSS sınavının bu yıl ilk kez elektronik ortamda gerçekleştirileceğini ifade eden Eriş, TIMSS sınavının uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülebilmesi için okul yöneticilerinin yürütecekleri çalışmalar ve elektronik alt yapının hazırlanmasına ilişkin detaylar konusunda bilgilendirmede bulunmak üzere saha ziyaretlerine başladıklarını, Türkiye’nin 21. yüzyıl becerileriyle donanmış öğrencilerini yetiştirecek gerekli enerji ve gücün öğretmenlerde olduğunu kaydetti. Okulların niteliğinin artırılmasına yönelik bu tarz faaliyetlerin çok önemli olduğunu dile getiren Eriş, TIMSS sınavının ülkelerdeki 5 ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanlarındaki başarılarını ölçmek için yapıldığını hatırlattı. Eriş, eğitim öğretimin okullarda nasıl gerçekleştiğini, eğitim sisteminin etkinlik ve verimliliğini, ülkelerin eğitim sistemleri arasındaki farklılıklarını değerlendirmek amacıyla yapıldığını, TIMSS sınavının her aşamasının çok iyi şekilde tasarlanmış uluslararası bir izleme sistemi olduğunu kaydetti. Eriş, sınava girecek 5 ve 8. sınıf öğrencilerine ve hazırlıkta katkıları olan öğretmenlere başarılar diledi.
Ziyarette; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şirin Atlı, ilçe milli eğitim müdürleri ve Van Ölçme Değerlendirme ekibi yer aldı. Van Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından Van’da sınav uygulamasına katılacak öğrencilere TIMSS temalı tişört ve şapka dağıtıldı.
Uygulamaya Van’ın Bahçesaray ilçesindeki İzzet Görür Ortaokulu, Çaldıran ilçesindeki Yukarı Gülderen 80. Yıl İbrahim Gümüş Ortaokulu, Erciş ilçesindeki Kadir Rezzan Has Ortaokulu ve Gürpınar ilçesindeki Güzelsu BİST YBO katılıyor. 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa