İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
13°C / 6°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
6°C / 6°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
13°C / 13°C
Bahçesaraysesi

Bahçesaraysesi
 • Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını inceledi
  Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını incel
 • Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
  Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
 • 130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
  130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
 • Evinde tonlarca taş biriktirdi
  Evinde tonlarca taş biriktirdi
 • 3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
  3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
 • Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
  Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
 • Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
  Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
 • Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
  Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
 • Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
  Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
 • Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
  Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
 Büyük oku AAA Van’ın Gevaş ilçesi Güzelkonak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları ‘Çekirdekten yetiştir değişimi başlat’ projesi kapsamında ‘Farklılıklara saygı’ etkinliği yaptı. Van’ın Gevaş ilçesi Güzelkonak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları...
30 Mart 2019 11:42
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Bahçesaraysesi

 Büyük oku AAA

Van’ın Gevaş ilçesi Güzelkonak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları ‘Çekirdekten yetiştir değişimi başlat’ projesi kapsamında ‘Farklılıklara saygı’ etkinliği yaptı.

Van’ın Gevaş ilçesi Güzelkonak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları ‘Çekirdekten yetiştir değişimi başlat’ projesi kapsamında ‘Farklılıklara saygı’ etkinliği yaptı.

İpekyolu Engelsiz Kafede düzenlenen etkinlikte öğrenciler, bir gün boyunca farklılıklara dikkat çekti. Burada proje ile ilgili açıklamada bulunan Güzelkonak İmam Hatip Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmeni Hatice Karasakal, farklılıklara saygı adı altında halkı bilinçlendirmek amacıyla bir proje hazırladıklarını ifade ederek, “Farklılıklara tahammül edilmediği için doğan çatışmalardan kaynaklı birlik ve beraberliğin bozulduğunu gördük. Küçük yaştan itibaren farklılıklara saygıyı halka yayarak bir değişim başlatmak istiyoruz. Bu değişiklikle birlikte daha güzel bir gelecek istiyoruz. Bugün Güzel Sanatlar Lisemizin öğrencileri ile birlikte İpekyolu Engelsiz Kafede resim sergimizi açtık. Bunun yanında kısa filmimiz, broşürlerimiz ve empati etkinliklerimizle halkı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Okul öğrencilerinden Hazal Ceylan ise, projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Burada gözü kapalı resim yaparak görme engelliliğin nasıl olduğuyla ilgili empati kuracağız. Bunu yaparken çok üzüldüm. Ben tüm insanların farklılıklara saygılı olmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Aleyna Aslan isimli öğrenci de, “Kendimizi onların yerine bırakıyoruz. Çocukların da böyle bir projede yer almaları güzel. Engelliler de bizim gibi insanlar. Onları farklı görmemek lazım” diye konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa