İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
13°C / 6°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
6°C / 6°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
13°C / 13°C
Bahçesaraysesi

Bahçesaraysesi
 • Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını inceledi
  Vali, trafik ekiplerinin yeni üniformalarını incel
 • Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
  Kağıda dayalı iş modeli bitiyor
 • 130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
  130 yıllık tarihi camii dualarla ibadete açıldı
 • Evinde tonlarca taş biriktirdi
  Evinde tonlarca taş biriktirdi
 • 3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
  3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
 • Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
  Kamyonet kasasında 54 kaçak yakalandı
 • Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
  Gevaşlı öğrencilerden anlamlı proje
 • Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
  Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
 • Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
  Karlı tepeleri aşan VASKİ ekiplerinin fedakarlığı
 • Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
  Daire Başkanı Eriş’ten okul ziyareti
Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
Van’da münazara yarışmasının finali yapıldı
Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tuşba’da Fikirler Konuşuyor” üçüncü geleneksel münazara yarışmasının finali yapıldı. Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal...
30 Mart 2019 11:41
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Bahçesaraysesi

Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tuşba’da Fikirler Konuşuyor” üçüncü geleneksel münazara yarışmasının finali yapıldı.

Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tuşba’da Fikirler Konuşuyor” üçüncü geleneksel münazara yarışmasının finali yapıldı.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği liseler arası ‘Fikirler Konuşuyor’ münazara yarışmasının finali, Tuşba Fen Lisesi ile Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi öğrencileri arasında gerçekleşti. TED Van Kolejinin konferans salonunda düzenlenen münazara yarışmasına Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, MEB Bakan Danışmanı Dr. Adem Çilek, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program öncesi TED Van Koleji öğrencileri ”Fridays For Future” adlı küresel harekete dikkat çekmek amacıyla ellerindeki dövizlerle sahneye çıkarak ‘yeşil dünya’ sloganı attılar. İşitme engellilerin işaret diliyle okuduğu İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, TED Van Koleji öğrencilerini çevreye, suya, havaya, toprağa ve yeşil dünyaya dikkat çekmek için yaptıkları etkinlikten dolayı tebrik etti. Münazara yarışmalarındaki amaçlarının; öğrencilerin bundan sonraki hayatlarında analiz eden, yorumlayan ve üstün başarılar sergilemesi olduğunu ifade eden Başkan Özgökçe, “Öğrencilerimiz münazara yarışmalarında bir avukat veya bir profesör gibi kendilerine tanınan zaman içerisinde fikirlerini en iyi şekilde aktarıyorlar. Münazaralarda en önemli olan şey müzakere etmektir. Burada kimsenin kalbini kırmadan fikrini izah etmektir. Bugüne kadar bütün münazara yarışmalarına katılan okul öğrencilerimize, onları yetiştiren danışman öğretmenlerimize ve okul idarelerine teşekkür ederim” dedi.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın sonunda Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi öğrencileri 93.78 puan alırken, Tuşba Fen Lisesi öğrencileri ise 94.77 puan alarak üçüncü geleneksel münazara yarışmasının birincisi seçildi. Yarışmada birincisi olan okulun öğrencilerine tam altın, okula laptop bilgisayar verilirken, ikinci olan okulun öğrencilerine yarım altın, okula ise laptop bilgisayar verildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa